KONST / Ramar / Ram 4754021
*
nr 475 4021
Ram
Porträtt av Jenny Lind, 42x30
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2007
kl 16:12:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 18:32:53
1
250 kr
29/6 20:19:47
2
200 kr
29/6 20:20:34
2
400 kr
30/6 12:27:11
3
400 kr
30/6 12:27:26
3
450 kr
30/6 23:56:50
1
550 kr
2/7 14:07:57
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 475 4021
Ram
Porträtt av Jenny Lind, 42x30
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/6 18:32:53 | 1 | 250 kr |
| 29/6 20:19:47 | 2 | 200 kr |
| 29/6 20:20:34 | 2 | 400 kr |
| 30/6 12:27:11 | 3 | 400 kr |
| 30/6 12:27:26 | 3 | 450 kr |
| 30/6 23:56:50 | 1 | 550 kr |
| 2/7 14:07:57 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:41



